Пьотр Нестеров загуби във втория, финален кръг на квалификациите на

...

Пьотр Нестеров загуби във финалния кръг на квалификациите на Sofia Open

Пьотр Нестеров загуби във втория, заключителен кръг на квалификациите на Sofia Open 2022. 19-годишният българин отстъпи с 4:6, 2:6 пред Драгош Мъдъраш (Швеция) в дуел, траял 1:38 часа.

Нестеров позволи пробив още в откриващия гейм на дуела, само че съумя да навакса изоставането си в шестия - 3:3. В ответната игра Мъдъраш още веднъж проби и това се оказа задоволително за него да открие резултата - 6:4.

В извънреден маратон се трансформира откриващият гейм на втората част. След близо 20 минути здрава борба, Нестеров загуби подаването си, само че съумя да изравни малко по-късно за 2:2. До края на срещата обаче Мъдъраш не позволи съмнения и си подсигурява място в главната скица на Sofia Open 2022.

За Нестеров остава незабравимия спомен от първата победа в Тура, която записа в неделя против Салваторе Карузо, както и скъпият опит, който натрупа в дебютното си присъединяване на Sofia Open.