Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира

...

Пьотр Нестеров на полуфинал в Марибор

Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на шампионата за юноши и девойки 16 год. от второкласен на Тенис Европа в Марибор (Словения).
При юношите до 16 год. поставеният под №1 Пьотр Нестеров Търговска колегия " Черно море Елит ", гр.Варна (на снимката) загуби единствено един гейм и разгроми с 6:0, 6:1 Яник Пенкер от Австрия. В спор за място на финала Нестеров ще играе против Теодор Хесле от Швеция.

Пьотр продължи с положителното си показване и в шампионата на двойки. Нестеров и Стефан Попович от Сърбия се класираха на край. Двамата записаха две победи през днешния ден при единствено три изгубени гейма. Първо Нестеров и Попович разгромиха с 6:2, 6:1 Дражен Петрович и Федор Попович от Босна и Херцеговина. На полуфиналите те победиха с 6:0, 6:0 словенците Коларич и Знудерл.
При девойките до 14 год. поставената под №4 Виктория Велева загуби на четвъртфиналите с 1:6, 2:6 от представителката на домакините Педжа Драме.