ПСЖ бързо се върна на пътя на победите след поражението

...

ПСЖ не се затрудни при визитата си на Амиен

ПСЖ бързо се върна на пътя на успехите след провалянето от Гингам за Купата на лигата във Франция. В мач от 20-ия кръг на Лига 1 парижани разрушиха с 3:0 Амиен като посетители.

Головете за " принцовете " бяха дело на Единсон Кавани (57-дузпа), Килиан Мбапе (70) и Маркиньос (79). Домакините приключиха срещата с човек по-малко, откакто Аденон бе изпъден в 66-ата минута за два жълти картона.

ПСЖ бе без огромната си звезда Неймар, само че неналичието му не оказа въздействие върху представянето на отбора.

Снимка 399848
Източник:

Първият гол в мача падна едвам в 57-ата минута, когато Единсон Кавани вкара от дузпа. В 70-ата минута уругваецът асистира на Килиан Мбапе за 0:2.

Крайният резултат оформи Маркиньос девет минути по-късно.

ПСЖ продължава да е безапелационен водач в Лига 1. Възпитаниците на Томас Тухел събраха 50 точки. Амиен е тъкмо над зоната на изпадащите.