ПРОВО, Юта (AP) — Джаксън Робинсън вкара 21 точки от

...

19 BYU устоява на късното рали на UCF, запазва победата с 90-88

ПРОВО, Юта (AP) — Джаксън Робинсън вкара 21 точки от пейката, с цел да поведе 19 BYU до победа с 90-88 над UCF във вторник вечер.

Ноа Уотърман добави 17 точки и девет битки, до момента в който Кугърс (18-6, 6-5 Big 12) завоюваха за четвърти път в пет мача. Тревин Кнел също вкара 17, а Далин Хол се отличи с 10 точки, пет битки и пет асистенции.

Дариус Джонсън поведе Найтс с 20 точки. Джейлин Селърс добави 17, а Нилс Маховски се включи с 11. UCF (13-10, 4-7) изоставаше през целия път, макар че означи 27 точки от 17 оборота на BYU и 51% пукотевица от игра.

BYU натрупа преднина от 19 точки при започване на второто полувреме, преди UCF да принуди шест пропадания единствено за три минути, с цел да се върне в играта. Алън и Марчелус Ейвъри означиха серия от 12-0 с поредни забивки от обири, които понижиха недостига до 48-41. Найтс вкараха шест следващи коша, с цел да застрашат съществено преднината на BYU.

BYU краткотрайно спря ралито да продължи напред и си върна двуцифрено преимущество с три...