Проектите за ремонт и обновяване на образователна инфраструктура по ОПРР

...
Проектите за ремонт и обновяване на образователна инфраструктура по ОПРР
Коментари Харесай

Над 200 медиатори в страната помагат в процеса за връщане на децата в училище

Проектите за ремонт и възобновяване на просветителна инфраструктура по Оперативна програма “Регионално развитие” за област Сливен са на стойност над 7 500 000 лв., стана ясно по време на гражданския разговор „ Европа в нашия дом “. Материалната база на три професионални гимназии и четири детски градини в област Сливен ще бъде осъвременена със средства по Оперативнаа стратегия „ Региони в напредък “. Данните изнесе министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който взе участие в Граждански разговор в Сливен, на тематика обучение.
По време на срещата стана ясно, че по Оперативна стратегия “Региони в растеж” ще бъдат осъществени поправки в ПГ по хотелиерство и туризъм " Академик Неделчо Неделчев ", ПГ по механотехника и ПГ по стопанска система " Професор лекар Димитър Табаков ". Ремонт тече и в детските градини " Детство ", " Зорница ", " Мак " и " Вержин и Хаик Папазян " .
Министър Вълчев сподели още, че във връзка с интеграцията на ромите в учебно заведение, област Сливен е най-трудна, само че резултатите, които се реализират са най-показателни. „ Добрите резултати, които реализират екипите по намиране и връщане на отпадналите от просветителната система деца в учебно заведение, би трябвало да се затвърдят, като те се задържат там и всекидневно поставят старания в обучителния развой “ , сподели още министър Красимир Вълчев. Той прикани за взаимни старания в тази посока на родители, учители и цялото общество.
Над 200 посредници в страната оказват помощ в процеса за връщане на децата в учебно заведение. „ Министерство на образованието има две съществени цели. Едната е да обезпечи еднакъв достъп до обучение, а другата е рационализация и качествено обучение. По отношение на първата цел, всяко дете би трябвало да учи две години в предучилищна подготовка и 12 години в учебно заведение . При втората, образованието би трябвало да дава познания и компетентности на учениците, тъй че те да умеят да основават и да работят с машини с изкуствен интелект, добави министърът. За постигането на тези цели в бюджета на МОН за идната година ще бъдат заложени спомагателни средства за това и ще бъде въведено наложително предучилищно обучение за четиригодишните.
" Образованието е това, което може да промени България. Затова то в действителност е приоритет за държавното управление. Показателни са напъните, които се поставят за това, всички деца да имат действителен еднакъв достъп до обучение. За първи път в този развой се включват редица институции, които работят дружно за цялостен обсег и задържане на децата в учебно заведение. Успешно се работи за смяната на системата, за отношението към позицията на учителя в обществото и заетите в системата “, сподели кметът на община Сливен Стефан Радев. Над 200 представители на учебни заведения, детски градини и други институции взеха присъединяване във форума.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР