Проектът на Национална жилищна стратегия ще бъде публикуван до няколко

...
Проектът на Национална жилищна стратегия ще бъде публикуван до няколко
Коментари Харесай

Национална стратегия ще урегулира жилищния фонд до 2030 г.

Проектът на Национална жилищна тактика ще бъде оповестен до няколко дни за публично разискване. Стратегията дефинира цялостната политика във връзка с жилищния бранш и има дълготрайна визия с небосвод до 2030 година Обновяване на жилищния фонд, основаване на техническа документи за всички жилища и поправяне на несъответствията в пазарните механизми на жилищния бранш са измежду главните цели на Стратегията. Това уточни заместник-министърът на районното развиване и благоустройството Малина Крумова по време на конференция на тематика „ Финансиране на енергийната успеваемост в Централна и Югоизточна Европа “, оповестиха от пресцентъра на министерството.
Форумът е проведен в границите на Българското председателство на Съвета на Европейския съюз и се организира ден преди срещата на високо ниво на министрите от Централна и Югоизточна Европа за енергийна успеваемост в София.
Крумова означи, че жилищният бранш дава голям капацитет за реализиране на задачите на енергийната успеваемост – енергийна сигурност, понижаване на енергийната беднотия, възстановяване на здравословната среда за живеене на хората, понижаване на разноските за опазване на здравето и други Затова е належащо изработването на устойчива стратегия за дълготрайно възобновяване на всички жилищни здания в страната . Тя изясни, че е належащо изработването на стопански по-ефективни и по-иновативни способи за финансиране на енергийната успеваемост, които да включват дейното присъединяване и партньорско отношение както на притежателите на постройките и жилищата, по този начин и на бизнеса, съобщи Фокус.
„ След осъществяване на ограниченията за енергийна успеваемост по Националната стратегия за енергийна успеваемост на многофамилни жилищни здания разноските на семействата за отопление и електрическа енергия понижават с 40 до 60%. При обновяването на жилищните здания ще се търсят механизми за капитализация на тези позитивни резултати “, разяснява още районният заместник-министър и напомни, че 44 хиляди здания у нас се нуждаят от възобновяване.
По думите ѝ, досега към 2000 от тях са актуализирани по Националната стратегия за енергийна успеваемост на многофамилните жилищни здания и напъните са ориентирани към основаването на механизми, посредством които да бъдат актуализирани повече здания.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР