Продължаваме промяната“ (ПП), Има такъв народ (ИТН) и БСП са

...
Продължаваме промяната“ (ПП), Има такъв народ (ИТН) и БСП са
Коментари Харесай

ПП, ИТН и БСП са в люта битка за второто място, сочи проучване

" Продължаваме промяната “ (ПП), " ИТН " (ИТН) и Българска социалистическа партия са в люта борба с към 15% доверие за гласовете на гласоподавателите, в случай че парламентарният избор се организира в този момент. Това сочат данните от изследване на " Екзакта Рисърч Груп ", проведено със лични средства в интервала 6-12 октомври измежду 1025 души. На първо място е обединението ГЕРБ-СДС с 23,5%, демонстрират още резултатите от него.

Според проучването 4-процентовата преграда за влизане в Народното събрание са още " Демократична България " (ДБ) и Движение за права и свободи. Така в новия 47-и парламент ще влязат 6 обединения. Под прага, съгласно изследването, остават " Изправи се БГ! Ние идваме ", които бяха показани в предния парламент, и Вътрешна македонска революционна организация и " Възраждане ".

Около 1/4 от гласувалите за Има Такъв Народ на парламентарните избори на 11 юли в този момент декларират, че ще поддържат Политическа партия. Възможно е ИБГНИ да изгуби до 20% от гласоподавателите си от юли, които да се преориентират към Политическа партия, разясняват социолозите.

До момента Политическа партия притегля не повече от 15% някогашни гласоподаватели на Демократична България от юли т. година Формацията към Кирил Петков не съумява да притегли важен дял гласове от гласоподавателите на Българска социалистическа партия. Не повече от 5% от гласувалите за Българска социалистическа партия през юли биха се преориентирали към Политическа партия през ноември, посочват още от " Екзакта ".

Според тях от данните е видно, че партията на някогашните служебни министри Кирил Петков и Асен Василев притегля най-вече гласове на гласоподаватели, които не са дали своят вот през юли.

По данни на социологическата организация всеки пети българин твърди, че се е разочаровал от партията, за която е дал своя вот на 11 юли. Най-много разочаровани има измежду хората на възраст сред 40 и 50 години и измежду живеещите в огромните градове. 1/5 от разочарованите от партията, за която са дали своят вот на 11 юли, показват, че няма да гласоподават на 14 ноември.

Повечето от разочарованите обаче имат намерение да гласоподават и то за друга партия, друга от определената през юли. 57% от гласоподавателите на Политическа партия са хора, разочаровани от партиите, за които са дали своят вот на 11 юли, а останалите им гласоподаватели не се самоопределят като разочаровани.

81% от интервюираните настояват, че са мощно обезпокоени от растежа на цените на артикули от първа нужда. Този дял измежду столичани е още по-висок - цели 87%. 78% изпитват терзания от растежа на цените на енергоносителите-горива, електрическа сила и газ.

Според тях от данните е видно, че партията на някогашните служебни министри Кирил Петков и Асен Василев притегля най-вече гласове на гласоподаватели, които не са дали своят вот през юли.

44% се боят за здравето си поради растежа на Коронавирус у нас. 38% се опасяват от затваряне на бизнеси поради пандемията и се боят от внезапно стесняване на приходите си.

Желаещите да гласоподават на президентските избори, които се двоумят кого да изберат, са 13,6%, а искащите да гласоподават на парламентарните избори, които се двоумят коя групировка да поддържат, са 12%.

Проучването записва над междинната готовност за гласоподаване на президентските избори измежду мъже, високообразовани хора, както и поданици на регионалните градове.

По 90% от гласоподавателите на ГЕРБ, на Българска социалистическа партия и на " Изправи се БГ! Ние идваме " са твърдо решени да гласоподават за президент. По 80% от гласоподавателите на " ИТН " и на " Продължаваме промяната " и 2/3 от гласоподавателите на " Демократична България " също заявяват безапелационни планове да гласоподават за президент.

----

За изследването е употребена стратифицирана двустепенна извадка с квота по главните социално-демографски признаци, която възпроизвежда структурата на популацията по местоживеене, пол и възраст. Методиката на регистрация е директно полустандартизирано “face to face ” изявление. Максималната неточност при 50%-овите дялове е +/- 3%. Изследването е извършено със лични средства на „ Екзакта Рисърч Груп ”.

Още по тематиката:
Източник: segabg.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР