Продължава пропадането на френския Монако. Вицешампионът от миналия сезон, който

...

Монако отпадна от турнира за Купата на Франция

Продължава пропадането на френския Монако. Вицешампионът от предишния сезон, който крета предпоследен в класирането в Лига 1 сега, отпадна в 1/16-финалите на шампионата за Купата на Франция, откакто беше победен вкъщи с 3:1 от водача в Лига 2 Метц. Отборът от Княжеството на процедура нямаше домакинско преимущество, защото трибуните на “Луи II” бяха по-празни от нормално поради неприятното показване на отбора през сезона. Това беше втора загуба за водения от Тиери Анри отбор в границите на седмица след провалянето с 1:5 от Страсбург за шампионата.
Minute de silence avant le match en hommage au Capitaine Mathieu LAUNOIS, 37 ans, décédé tragiquement samedi dernier. L’AS Monaco s’associe à la Sûreté Publique et présente toutes ses condoléances à la famille du Capitaine. pic.twitter.com/l8HnKBYqfw
— AS Monaco (@AS_Monaco) January 22, 2019
Гостите от Метц откриха посредством Готие Ен в 32-ата минута. Малко по-късно Радамел Фалкао изравни, а резултатът се резервира до почивката. След паузата Марвин Гакпа и Ибрахима Ниане довършиха започнатото и по този начин Метц стигна до 1/8-финалите.
В различен извънредно оспорван Мач Тулуза в профил Реймс след дузпи. В постоянното време и продълженията мачът приключи 4:4, само че при наказателните удари домакините вкараха 4 против 3 за гостите.
В другите мачове от тази фаза Гинган победи като посетител Нанси с 2:1 след продължения, Андрезие отстъпи с 1:2 вкъщи пред Лион-Дюшер, Вилфран-Божоле надделя Лес Ербие с 2:0, а Лил отстрани като посетител Сет с 1:0.