Продължава отличното представяне на българските дамски баскетболни отбори в Адириатическата

...

Продължава отличното представяне на българските отбори в дамската Адриатическа лига

Продължава отличното показване на българските дамски баскетболни тимове в Адириатическата лига. И Берое, и Монтана реализираха седми победи от осем изиграни мача.

Берое продължи отбраната на купата си с домакинска победа вкъщи над босненския Бановичи със 107-68 (30-19, 29-10, 29-14, 19-25).
 Евгени Хаджирусев пред ТОПСПОРТ: В баскетбола би трябвало темперамент и неизменност

В „ BASKET TIME ” ви срещаме с гарда на Рилски състезател Евгени Хаджирусев

Старозагорки нямаха никакви компликации по пътя към успеха и завоюваха изрично всяка една от първите три четвърти.

Най-резултатна беше Теодора Динева с 26 точки. 15 точки прибави Адиджа Адамс, а опитната Жаклин Златанова остана с 14 точки и 12 битки. За Бановичи Ирена Вранчич осъществя 17 точки.

Впечатляваща победа реализира и първенецът на България Монтана, който също вкъщи се наложи като хазаин над непобедения досега състав на Цинкарна Целе (Словения) с 84-79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17).

Момичетата на Стефан Михайлов изоставаха с двуцифрена разлика на полувремето, само че с доста мощна игра след почивката съумяха да извърнат хода на мача.

Тина Требец беше над всички за Монтана с 35 точки. 13 точки добави Христина Иванова, а с 12 точки и 14 асистенции завърши Матеа Тавич. За Цинкарна се отличиха Паулина Херслер и Андреона Кийс с по 21 точки.

В класирането след първите осем кръга водят Монтана, Берое и Цинкарна с по 7 победи и 1 загуба.