При 15-годишните ЦСКА - София разгроми като гост Левски с

...

Юношите на Левски и ЦСКА - София си размениха по една победа

При 15-годишните ЦСКА - София разгроми като посетител Левски с класическото 3:0. На „ Герена “ алените бяха цялостни господари на терена и при малко повече самообладание можеха да реализират още по-изразителен триумф. Резултатът в дербито откри крилото Васил Каймаканов в 29-та минута, който с обмислен удар от дъгата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл. До края на полувремето нападателят Илия Димитров изпусна две чисти положения самичък против вратаря.

В самото начало на втората част стражът на алените Богомил Александров майсторски избави отсъдената дузпа в интерес на съперника. В 50-та минута националът Виторио Шотев повиши за 2:0, завършвайки красива триходова композиция на " алените ". След още 10 минути игра интензивният Илия Димитров оформи крайното 3:0 с техничен удар от въздуха след безредие в пеналта. С триумфа момчетата на треньора Ивайло Станев остават в борбата за купата, за която водят оспорвана конкуренция с Лудогорец.