През седмицата отстъпи на в Шампионската лига, но днес постигна

...

Бърз обрат изкачи Рен в топ 3

През седмицата отстъпи на в Шампионската лига, само че през днешния ден реализира значима победа във френското състезание, с която се придвижи на трето място в класирането. Тимът от Бретан се наложи с 2:1 над, като направи поврат в границите на 4 минути през второто полувреме.

Брест игра доста дисциплинирано до почивката. В началото на втората част гостите даже съумяха да поведат. Разписа се след груба неточност в отбраната на Рен.
Домакините реагираха с още по-яростни офанзиви и съумяха да изравнят в 65-ата минута. Тогава центрира от фаул, а прати топката в мрежата.

В 69-ата минута извърши корнер, а скочи най-високо в наказателното поле и обезпечи трите точки на Рен, който нямаше победа в предходните си три мача.

Лига 1 9 кръг, събота 31 октомври  Рен 2:1краен резулат  Брест