През първото полувреме, когато гостите от Дупница бяха с основния

...

Миньор обърна Марек в контрола

През първото полувреме, когато гостите от Дупница бяха с главния си състав, играта бе изцяло равностойна. Марек откри резултата още в 3-ата минута. Тогава Николай Ганчев се измъкна от отбраната на перничани и съвсем самичък против Даниел Леонтиев преодоля вратаря за 0:1. „ Жълто-черните “ възвърнаха равенството в 35-ата минута  члез Венцислав Василев.
 Марек притегли още един футболист от Кюстендил Марек притегли още един футболист от Кюстендил
На почивката треньорът на Марек Танчо Калпаков, който направи и всекидневен дебют, пусна в игра много от младите момчета в отбора. От това се възползваха домакините, които поведоха в 55-ата минута с гол на централния си нападател Борис Тютюков. В 80-ата минута пък Миньоро повиши на 3:1 с гол на Запро Динев и завоюва контролата.

Това бе едвам първа инспекция за Марек, до момента в който отборът от Перник е много по-напред в подготовката. Миньор към този момент направи другарски срещи и с елитните ЦСКА 1948 и Ботев (Враца).

Следващата контрола за Марек е на 6-ти юли против дублиращия тим на Левски.