През 2018 година българите са били с най-слаби възможности за

...
През 2018 година българите са били с най-слаби възможности за
Коментари Харесай

Индивидуалното потребление в България е едва 56% от средното за ЕС

През 2018 година българите са били с най-слаби благоприятни условия за ползване на артикули и услуги в границите на целия Европейски Съюз, като така наречен " Действително самостоятелно ползване " (AIC) в нашата страна е било едвам 56% от междинното за Съюза, до момента в който в Люксембург е било с 132% от средноевропейското, демонстрират последни данни на Евростат, оповестени в сряда.

Индикаторът AIC е измерител на материалното богатство на семействата, като данните на Евростат се основават на преразгледания паритет на покупателната дарба (PPS), както и на последните данни за Брутният вътрешен продукт за глава от популацията на всяка страна - члена на Европейски Съюз.

През предходната година 10 страни-членки са имали ниво на " Действителното самостоятелно ползване ", което е било над междинното за Съюза, а в останалите 18 то е било под средноевропейското равнище.

Най-високи нива на AIC на глава от популацията са регистрирани в Люксембург (с 32% над междинното за ЕС), следвана от Германия (с 121%) и Австрия (116%). Нива над средноевропейските са регистрирани и в Дания (114%), Англия (113%), Холандия (112%), Финландия (112%), Белгия (111%), Швеция (109%) и Франция (107%).

В останалите страни-членки действителното ползване на глава от популацията е било по-ниско от среднооевропейското, като по този индикатор България продължава да заема последната позиция с благоприятни условия за ползване, които са били едвам 56% от осредните за Ес. На предпоследната позиция са Хърватия и Унгария, само че с показатели AIC надлежно от 63% и 64%, следвани от Румъния (със 70%).
Източник: econ.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР