Прекрасната победа срещу Гърция запази шансовете на българките за третото

...

Българските волейболистки с реален шанс за трето място в група А на Евроволей

Прекрасната победа против Гърция резервира възможностите на българките за третото място в група " А " на Евроволей 2019. За задачата е належащо международните шампионки от Сърбия да победят гъркините през днешния ден, по опция с 3-0 или 3-1 гейма и на следващия ден девойките на Иван Петков да се наложат над Финландия.
 България с първа победа на Европейското състезание в Турция

" Лъвиците " на Иван Петков се оправиха с Гърция

След непредвидената загуба в първия ден от новобранеца Франция с 2-3 гейма, българките си усложниха задачата. За благополучие французойките паднаха и от Финландия и от Гърция и най-вероятно ще се класират последни. Прекият двобой с Финландия на следващия ден ще дефинира четвъртия тим от групата, който ще играе на осминафинал.

Гъркините към този момент са сигурни участнички в идната фаза, само че най-вероятно ще имат непостижимата задача против Холандия в събота. Мирослава Паскова беше най-резултатна против тях с 13 точки. Нася Димитрова още веднъж беше на равнище с 10 точки, а Гергана Димитрова също осъществя 10 точки за 3 гейма. Мира Тодорова и Елица Ваилева останаха с по 8 точки, а разпределителката Лора Китипова и влязлата като запаса Мария Каракашева останаха с по 3 точки.

Блокадата на българките работеше чудесно и направи 15 точки против 7 за гъркините. В целия мач имаше единствено един ас и то в интерес на съперничките ни. Превъзходството на " лъвиците " в офанзива беше отчетливо - 46% на 34%.
 Волейболистите до 19 години на 1/4-финал на Световното в Тунис

Момчетата на Пламен Христов сюрпризираха любимеца Бразилия

Отборът на Финландия никога не би трябвало да бъде подценяван, тъй като съумя да вземе два гейма и точка на домакините от Гърция. Днес и двата отбора почиват. От 17:00 часа излизат Сърбия и Франция във фиктивен мач. Световните шампионки на следващия ден ще дефинират спечелилия в групата против Турция, а французойките нямат късмет да продължат напред. От 19:30 часа Турция би трябвало да победи Гърция. Иначе домакините може да станат трети и да си усложнят програмата за елиминационната фаза.

Класиране в група " А " на Евроволей 2019 след 11 изиграни от 15 срещи:
Класиране поб заг тчк геймове точки м 1. Сърбия 3 0 9 9:2 258/211 3 2. Турция 3(1) 0 8 9:3 281/221 3 3. Гърция 2 2 6 6:7 271/299 4 4. България 1 3(1) 4 7:9 329/344 4 5. Финландия 1 3(1) 4 6:10 340/353 4 6. Франция 1(1) 3 2 5:11 310/361 4