Преди няколко дни Фейенорд и ПСВ Айндховен започнаха с разочароващи

...

Фейенорд и ПСВ са близо до плейофите

Преди няколко дни Фейенорд и ПСВ Айндховен започнаха с разочароващи резултати сезона в Ередивизие, само че през днешния ден реализираха победи в третия квалификационен кръг на Лига Европа, които ги приближиха до присъединяване в плейофите на шампионата.

Фейенорд разгроми с 4:0 Динамо (Тбилиси), само че три от попаденията паднаха след 80-ата минута. Резултата откри Луис Синистера в края на първото полувреме след асистенция на Стивън Бергюс. Последваха доста пропуски на домакините, с цел да се стигне до 79-ата минута и аления картон на Акаки Шулая от Динамо. В 82-ата Давити Кобури си заби автогол, в 85-ата Бергюс осъществя дузпа, а в 88-ата Лусиано Нарсинг довърши гостите от Грузия с четвърти гол.

ПСВ Айндховен се оправи с 1:0 с норвежкия Хаугесунд и надали ще допусне изненада на реванша вкъщи. Единственото попадение беше дело на Стивън Бергвайн от дузпа в 24-ата минута.

Домакините насочиха повече удари от холандския гранд, само че нито един не попадна в очертанията на вратата.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

Лига Европа 3 кръг, четвъртък 8 август  Фейенорд 4:0краен резулат  Динамо Тбилиси