Преди днешния ден отборът на Фарьорските острови имаше преднина от

...

Тимът на Фарьорските острови пропусна голям шанс за промоция

Преди днешния ден тимът на Фарьорските острови имаше преднина от пет точки на върха на група 1 на Дивизия D в Лигата на нациите и виждаше промоцията. След днешните срещи обаче обстановката му наподобява радикално друга.

Отборът на Хекан Ериксон приключи 1:1 при гостуването си. Успех в Рига щеше да подсигурява на Фарьорските острови първото място в групата. Сега на тима му следва посещение в и в случай че домакините завоюват, могат да завършат на върха.

В днешния дуел латвийците имаха няколко благоприятни условия през първата част, като в 33-ата минута удариха греда. Гостите обаче също създаваха проблеми на отбраната на домакините.

Двата гола паднаха в границите на минута през второто полувреме. Латвия поведе след попадение на Камес в 59-ата минута, гостите изравниха секунди по-късно след удар с глава на Ватнхамар.

Лига на нациите 5 кръг, събота 14 ноември  Латвия 1:1краен резулат  Фарьорски острови