Празникът за 49-ия рожден ден на Хосеп Гуардиола бе помрачен,

...

Сити отказва да гони Ливърпул: Провали се за ЧРД на Гуардиола

Празникът за 49-ия рожден ден на Хосеп Гуардиола бе засенчен, откакто неговият Манчестър Сити за следващ път „ стъпи накриво” във Висшата лига. След като губеше с 0:1 от Кристъл Палас след гол на Дженк Тосун в 39-ата, „ гражданите” откриха сили да създадат цялостен поврат посредством Серхио Агуеро в границите на пет минути – сред 82-ата и 87-ата минута, само че автогол на Фернандиньо в 90-ата донесе точката за лондонския отбор при визитата на „ Етихад”.

Така, Манчестър Сити може да усили още повече изоставането си от Ливърпул, откакто има 48 точки, а мърсисайдци на върха умерено са с 61 пункта, а също по този начин и два мача по-малко. Кристъл Палас пък се изкачи до деветото място и към този момент е с 30 точки.

Напълно разумно, Ман Сити имаше изрично предимство при владеенето на топката и контрола на срещата след старта. Все отново гостите, водени от Рой Ходжсън, се групираха ужасно, а „ гражданите” въпреки всичко успяваха да намерят междина край защитата.

След четвърт час игра Кевин Де Бройне бе доста покрай това да изведе хората на Хосеп Гуардиола напред след ослепително изпълнен свободен удар, само че топката се отби в напречната греда на Висенте Гайта. Малко след тази обстановка Гуардиола „ върна” притежанието на топката на „ орлите”, които обаче се оправиха великолепно с тази си роля.

В 39-ата минута новодошлият нападател – Дженк Тосун, изведе „ орлите” напред, откакто при корнер Гари Кейхил засече към далечната греда с глава, а турският стрелец още веднъж с глава прати топката в десния ъгъл на Едерсон – 0:1. Миг по-късно втори гол на Тосун бе анулиран, откакто нападателятфаулира Фернандиньо, откакто задмина Едерсон, само че реферът отсъди фаул.

Втората част бе напълно под господството на Манчестър Сити, а Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва за една минута направиха пропуски.

В 72-ата минута Хайро Рийдевалд игра с ръка в наказателното поле, а реферът Греъм Скот отсъди дузпа. След разглеждането на ВАР, дузпата бе анулирана, защото холандецът е играл с ръка след центриране на Жоао Кансело, само че преди този момент имаше рикошет в бедрото му.

Така в 83-ата минута Ман Сити стигна до изравняването, откакто Серхио Агуеро засече центриране на Габриел Жезус и аржентинецът вкара своя 177-и гол в елита на Англия. В 87-ата минута пък още веднъж Агуеро бе прецизен, с цел да осъществя цялостния поврат за „ гражданите”.

И до момента в който почитателите на тима към този момент се радваха на идния триумф, се стигна до 90-ата минута, когато центриране отляво на Уилфрид Заха бе засечено от Фернандиньо, с цел да бъде подравнен резултатът в Манчестър.