Познати чужденци в родния футбол имаха ключови изяви за отборите

...

Бивши звезди от efbet Лига блестят в Казахстан

Познати чужденци в родния футбол имаха основни изяви за тимовете си във вчерашните мачове от шампионата на Казахстан. Бившият халф на Педро Еуженио вкара гол за Жетису, а тимът му поведе с 2:0 против любимеца за купата Кайрат, само че позволи поврат с 2:4.

Мартин Тошев не игра за домакините, а Еуженио откри резулатата в 7-ата минута. След това Гафуржан Суюмбаев си заби автогол, само че до почивката гостите понижиха, а през второто полувреме напълно преобладаваха и към този момент имат преднина от 11 точки пред Астана и Ордабаси.
Миналият през и Жоао Пауло вкара единствения гол за успеха на Ордабаси с 1:0 над Шахтьор (Караганди). Бразилецът беше прецизен в 74-ата минута, четвърт час откакто се появи от пейката. Като запаси за гостите влязоха и други двама футболисти, познати у нас - Мей Махлангу и Рубен Бригидо.

В събота Кайсар на Стойчо Младенов направи 2:2 при визитата си на Тараз, а Окжетпес на Пламен Димов победи с 2:1 Кизилжар.