постигна престижна победа с 3:0 при гостуването си на и

...

Уест Хам изхвърли Лион по пътя към полуфиналите

реализира влиятелна победа с 3:0 при гостуването си на и се класира за полуфиналите на. След 1:1 в първия мач французите започнаха нападателно, само че лондончани бяха надалеч по-ефективни. Гостите поведоха с гол на в 38-ата минута, а малко преди почивката удвои задатъка им. В самото началото на второто полувреме Джаръд Боуен означи трети гол за " чуковете ".

За място на финала ще спори с немския, който изненадващо в профил.

SENSATIONAL.

Europa League semi-finals here we comeeeeee!!!!! |
— West Ham United (@WestHam)
започва нападателно дуела и стартира да основава положения пред. удари греда след самостоятелен пробив още в шестата минута. Малко по-късно се размина с попадение след безредие в наказателното поле, като и не съумяха да пратят топката в мрежата.

В тези минути французите преобладаваха, само че " чуковете " на момента посочваха какъв брой рискови могат да бъдат при контраатаките си. Гостите стигнаха до първата си добра опция в 24-ата минута, когато Микаел Антонио центрира чудесно, само че топката пристигна малко мощна за, който я прати около вратата.

След като се оправи с ранния напън, ограничи заплахите пред вратата си. В 38-ата минута тимът на Дейвид Мойс поведе. След ъглов удар на топката бе засечена на близката греда от и резултатът бе открит. Малко преди почивката гостите удвоиха преднината си. Центриране отляво бе изчистено, само че топката стигна до. Неговият удар бе отклонен и не остави шансове на вратаря на домакините.

5 - Declan Rice has scored five goals in all competitions for West Ham this season, as many as he had scored in his previous five seasons combined for the club. Evolving.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Плановете на Лион да търси поврат след почивката бяха провалени още на старта на второто полувреме, защото в 48-ата минута Уест Хам нанесе трети удар. Французите се бяха оголили в отбрана и " чуковете " се възползваха. Форналс изведе Боуен, който напредна и точно приключи, с което значително постави завършек на очакванията на противника.

След като си обезпечи стабилен задатък, отборът на Дейвид Мойс продължи да играе рационално. Лондончани не се прибраха прекомерно обратно да пазят преднината си, а играеха чудесно проведени, като търсеха и нови благоприятни условия за гол. Лион сътвори някои положения, като удар на Дембеле мина над вратата. Тете също пропусна добра опция.