Поставеният под №5 Александър Зверев се класира за полуфиналите на

...

Зверев би шута на Федерер в Шанхай

Поставеният под №5 Александър Зверев се класира за полуфиналите на шампионата от категорията “Мастърс 1000” в Шанхай. В третия четвъртфинал през днешния ден германецът надделя двукратния първенец и подложен под №2 Роджър Федерер. Зверев прекърши 38-годишния швейцарец с 6:3, 6:7 (7), 6:3, откакто в края на втория сет Федерер избави 5 мачбола. Зверев ще научи идващия си противник след края на мача сред австриеца Доминик Тийм и италианеца Матео Беретини.

Полуфиналите ще минат без присъединяване на тримата огромни - Новак Джокович, Рафаел Надал и Роджър Федерер. Защитавалият купата си Джокович загуби по-рано през днешния ден от Стефанос Циципас, а Надал не взе участие в тазгодишното издание на шампионата.

В началото на първия сет двамата тенисисти печелеха без съществени усложнения геймовете, в които сервираха, само че при 3:2 за Зверев германецът издебна момента и при 30:40 осъществя първата точка за пробив в дуела. Това разреши на германеца да поведе с 5:2, а с гейм на нула малко по-късно Зверев постави завършек на първата част - 6:3.
Източник: fakti.bg