Поставеният под №3 Григор Димитров приключи участието си на тенис

...

Квалификант спря Григор Димитров преди финала в Мелбърн

Поставеният под №3 Григор Димитров завърши присъединяване си на тенис шампионата в Мелбърн (Авл) на 1/2-финалите. Първата ракета на България (№28 в света) отстъпи с 5:7, 6:7 (9) пред квалификанта Максим Креси (САЩ), продължаващ сензационното си показване в конкуренцията от категория " АТР 250 ".

24-годишният американец, роден във Франция, показва удивителен сервис и страхотна тактическа подготовка. Заемащият 112-о място в ранглистата Креси пласира 18 аса и отрази невъзмутимо всички 5 точки за пробив, които даде в мача.

Същевременно той осъществя още първия разкрил му се брейкбол. Възможността за него пристигна в 12-ия гейм на първата част, когато Димитров поведе с 15:0, само че по-късно загуби четири следващи разигравания и изостана с 0-1 сета след 43 минути игра на централния корт " Род Лейвър Арина ".

Във II сет Григор продължи да играе устойчиво и нападателно, само че и продължи да среща още по-стабилната отбрана на своя противник. В 8-ия гейм на втората част 30-годишният българин избави точка за пробив, а в 9-ия за първи път стигна до такава, само че не можа да се възползва и противникът му измъкна подаването си след пет прекосявания през тъждество.

Следващият сервис гейм на Креси продължи над 13 минути и мина осем пъти през тъждество, като Димитров пропусна нови 4 шанса за пробив. В неизбежния тайбрек хасковлията поведе с минипробив за 1:0, само че незабавно позволи двойна неточност. Смяната на полетата пристигна при 3:3, а от другата страна на мрежата Григор стигна до три следващи сетбола при 6:3.

Само че загуби и двата си сервиса и разреши на противника си да изравни със своя 18-и ас в мача и незабавно да стигне до първия си мачбол. Българинът го отрази по свръхестествен метод с подсечен бекхенд, само че загуби идващото разиграване след разменени 22 удара. Димитров избави и втория мачбол със слисващ минаващ форхенд, а по-късно със собствен сервис отрази и третата опция пред Креси да затвори дуела, което докара до трета промяна на полетата при 9:9.

Това обаче се оказа последната извоювана точка от нашия тенисист, откакто американецът се възползва от четвъртия си мачбол и го материализира след 2:04 ч. борба.
Източник: segabg.com