Поставеният под №1 Марин Чилич успя да се класира за

...

Марин Чилич с трудна победа срещу Жил Мюлер в Лондон

Поставеният под №1 Марин Чилич съумя да се класира за втория кръг на шампионата на трева от ATP 500 " Куинс Клъб " Лондон. Хърватинът загуби първия сет против майстора на трева Жил Мюлер (Люксембург), само че се наложи с 4-6, 6-3, 6-3.

В утрешния четвъртфинал Чилич ще срещне американеца Сам Куери, който нанесе следващото провалянето на Стан Вавринка. Очакванията за оспрван мач се опрвадаха, въпреки че имаше единствено един тайбрек. В края Вавринка отпадна физически и Куери затвори дуела с 7-5, 6-7(3), 6-1.

Григор Димитров против Новак Джокович към 17:00 часа

Мачът на българина е трети на ценралния корт в " Куинс Клъб "

В долната част на схемата французинът Жереми Шарди ще срещне американеца Франсис Тиафо. Победителят от този дуел може да играе в събота с Григор Димитров за място на финала. Преди това българинът би трябвало да преодолее през днешния ден Новак Джокович и на следващия ден един от двамата французи Жулиен Бенето и Адриан Манарино.

Защитаващият купата си от предходната година испанец Фелисиано Лопес се класира без игра за четвъртфинал след отричане на Милош Раонич (Канада).