Поставеният под номер 4 в основната схема Доминик Тийм, който

...

Домник Тийм надви Пабло Кареньо Буста в Шанхай

Поставеният под номер 4 в главната скица Доминик Тийм, който завоюва купата в Пекин през уикенда, победи испанеца Пабло Кареньо Буста със 7:6(3), 6:3 в мач от втория кръг на шампионата от сериите " Мастърс " в Шанхай. Първият сет мина без пробиви до тайбрека, в който обаче австриецът Тийм загуби единствено три разигравания. Той завоюва и един път подаването на Пабло Кареньо Буста във втория сет, което му бе изцяло задоволително за крайната победа. Тя го изпрати в третия кръг, където Тийм ще срещне грузинеца Николоз Басилашвили.

View this post on Instagram
A post shared by Dominic Thiem (@domithiem) on Oct 9, 2019 at 9:38am PDT
Новак Джокович стартира с победа пътя си към пета купа от шампионата в Шанхай. В среща от втория кръг сърбинът завоюва с 6:3, 6:3 против канадеца Денис Шаповалов за час и 11 минути игра. Водачът в международната класация и победител от последното издание на конкуренцията нямаше никакви усложнения против младия левичар, като му даде единствено една точка за пробив, само че съумя да избави и нея безпроблемно. В идващия кръг Джокович ще играе с американския колос Джон Иснър, който победи със 7:5, 6:3 французина Люка Пуий.

За третия кръг в Шанхай се класира и поставеният под номер 5 в главната скица Александър Зверев. Германецът преодоля съпротивата на френския деец Жереми Шарди след 7:6(13), 7:6(3). Зверев се нуждаеше от два тайбрека, с цел да оправи с Шарди, като в първия от тях Шарди на три пъти имаше сетбол, а във втория сет даже сервираше за спечелването му при 5:4 гейма.

Следващия противник на Зверев ще бъде руснкът Андрей Рубльов, който победи в два сета австралиеца Джон Милман. Към идната фаза продължи и гръкът Стефанос Циципас. Финалистът от шампионата в Пекин през предходната седмица завоюва със 7:6(3), 7:6(3) против канадеца Феликс Оже-Алиасим. Италианецът Матео Беретини, белгиецът Давид Гофен, руснакът Карен Хачанов и испанецът Роберто Баутиста-Агут също откриха място в третия кръг на шампионата.