Поставената под номер 8 в схемата Анет Контавейт спаси два

...

Контавейт спаси два мачбола по пътя към победата над Александрова в Острава

Поставената под номер 8 в схемата Анет Контавейт избави два мачбола и победи Екатерина Александрова с 4:6, 6:2, 7:6 (6) в среща от първия кръг на шампионата по тенис в Острава, Чехия.

Рускинята загуби три сервис-гейма за мача, а по-късно не съумя да завоюва две разигравания при 6:4 в тайбрека на последния сет. Естонската тенисистка се възползва от първия си мачпойнт и го приключи с форхенд воле за успеха.

" Не се предадох в нито един миг. Опитах да бъда по-агресивна, когато изоставах, само че може би обърках някои от ударите ", сподели Контавейт след триумфа в чешкия град.

Водачката в схемата Елина Свитолина ще стартира шампионата във втория кръг против гъркинята Мария Сакари, която отстрани представителката на домакините Кристина Плишкова с 6:3, 6:3. Финалистката от Съединени американски щати Виктория Азаренка пък ще срещне чехкинята Барбора Стрицова, която надделя сънародничката си Тереза Мартинцова със 7:5, 6:1.

Турнирът в Острава, който прави дебют в карендара на УТА и е на закрито, беше плануван след анулацията на тура в Китай.