Поставената под номер 2 в схемата Гергана Топалова преодоля втория

...

Гергана Топалова преодоля втория кръг в Анталия

Поставената под номер 2 в схемата Гергана Топалова преодоля втория кръг на шампионата по тенис за дами в Анталия с награден фонд 15 хиляди $. Българката надделя с 4:6, 6:0, 6:2 Каролина Беженару.

Румънката завоюва първия сет с пробив още на старта, само че Топалова отговори с 6:0 във втората част. Българката стигна до нов брейк в четвъртия гейм на втория сет и поведе с 3:1, а по-късно завоюва подаването на Беженару за крайното 6:2 и победа в границите на два часа и 13 минути.

Топалова играе по-късно през днешния ден на двойки с Петя Аршинкова, за която се обрисува доста тежък ден. Поставената под номер 3 българка довърши тази заран мача си с японката Рина Саиго и го завоюва, тъй че за през днешния ден тя има очакван и втори дуел на сингъл против немската квалификантка Михаела Нийдермайер.

В мача на двойки пък Топалова ще има късмет за още една победа против Беженару, която ще си партнира с германката Констанце Степан.