Поставената под номер 1 Елизе Мертенс (Белгия) се класира за

...

Мертенс записа 14-а поредна победа в Хобарт

Поставената под номер 1 Елизе Мертенс (Белгия) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 275 хиляди $.

Шампионката през 2017 и 2018 година Мертенс отнесе във втория кръг Виктория Кузмова от Словакия с 6:1, 6:0 за 57 минути и записа 14-и следващ триумф в конкуренцията.

An impressive victory for @elise_mertens!

Sealing the win over Kuzmova 6-1, 6-0 at the @HobartTennis! pic.twitter.com/v7foQ3fGjg
— WTA (@WTA) 15 януари 2020 година Победителката през 2014 година и втора в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) се поизмъчи против квалификантката Онс Жабюр (Тунис), само че въпреки всичко стигна до триумфа с 3:6, 6:3, 7:6(4).

Мугуруса, която взе участие с " уайлд кард ", на два пъти пропиля пробив задатък в третия сет, в който при 5:6 гейма отрази мачбол при лично подаване. В последвалия тайбрек тя поведе с 5:1 точки и това се оказа решаващо за крайната победа.

.@GarbiMuguruza saves match point to seal victory over Jabeur!

The No.2 seed booking her place in the @HobartTennis quarterfinals! —> https://t.co/1Dwr6ciywy pic.twitter.com/tNbTtl3UHJ
— WTA (@WTA) 15 януари 2020 година На четвъртфиналите испанката ще срещне номер 5 Вероника Кудерметова (Русия).

Друга някогашна шампионка в шампионата Ализе Корне (Франция) отпадна във втория кръг.

Корне, която победи в Хобарт през 2016 година, загуби от третата в схемата Елена Рибалкина (Казахстан) с 5:7, 3:6.

На четвъртфиналите Рибалкина ще играе против участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Лизет Кабрера.

22-годишната Кабрера, 129-а в международната класация, отстрани във втория кръг 62-ата в класацията на УТА Кристина Плишкова (Чехия) с 4:6, 6:4, 6:4.