Последният в Ла Лига Уеска надигна глава и разби Валядолид

...

Последният в Ла Лига надигна глава и разби Валядолид

Последният в Ла Лига Уеска надигна глава и разруши Валядолид с 3:1 при гостуването си в 21-ия кръг на испанското състезание.

Домакините имаха отлична опция да открият резултата в 16-ата минута, само че Алваро Фернандес се намеси превъзходно и отрази влизащият под гредата изстрел на Кике.

В 28-ата минута Рафаел Висенте стреля с глава в долния ляв ъгъл, само че вратарят на Валядолид Жорди Масип сподели отличен инстикт и мазета.

Пет минути по-късно Оскар Плано можеше да изведе домакините напред, само че изстрелът му с глава мина над напречната греда.

В 37-ата минута Уеска откри резултата. Рафаел Висенте бе открит чудесно в наказателното поле и с глава осъществя красиво в центъра на вратата.

Гостите удвоиха преднината си при започване на второто полувреме, когато Рафаел Висенте осъществя второто си попадение в мача, вкарвайки невъзмутимо в долния десен ъгъл.

В 57-ата минута Рафаел Висенте оформи своя хеттрик, изстрелвайки мощен удар в левия ъгъл.

В края на дуела Тони Вия можеше да понижи резултата, само че стреля над вратата. Това въпреки всичко се случи надълбоко в добавеното време, когато прецизен бе Тони Вия.

С постигнатия триумф Уеска събра актив от 16 точки, само че остава на последната позиция в Ла Лига, до момента в който Валядолид е 16-и с четири повече.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `