Последният от трите М15 турнира в Созопол се оказва най-успешен

...

Лазаров, Донски и Терзиев на полуфинал в Созопол

Последният от трите М15 шампионата в Созопол се оказва най-успешен за българските представители. Трима от четиримата тенисисти на полуфинал са родни представители, откакто през днешния ден мачовете си от четвъртфиналите завоюваха Александър Лазаров, Александър Донски и Симеон Терзиев.

Поставеният под №1 Лазаров продължава победната си серия в комплекс „ Санта Марина “ след 6-3, 6-1 над квалификанта Валентин Ванта за 71 минути на корта. Това оформи и още един конфликт сред него и Донски след този на четвъртфинал преди седмица, когато Лазаров завоюва в три сета.

По-рано денем шестият в схемата Донски нямаше доста проблеми с третия подложен Стефан Палоси – 6-3, 6-2.

Голямата изненада сервира играещият с уайлд кард Терзиев. Той бе изнемощял в първия кръг на предходните два шампионата в Созопол, само че през тази седмица записа трета поредна победа – 1-6, 6-3, 6-4 над поставения под №2 в схемата Владислав Орлов. За 20-годишния тенисист това ще бъде първи полуфинал в кариерата.

При дамите българското присъединяване на сингъл завърши, откакто Денислава Глушкова загуби на четвъртфинал с 3-6, 1-6 от София Шапатава.
Източник: tenniskafe.com