Последната позиция на Норич във Висшата лига изглежда че не

...

Нова изненада във ФА Къп: Последният във Висшата лига надви Бърнли

Последната позиция на Норич във Висшата лига наподобява че не рефлектира по никакъв метод на тима и той се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, откакто победи като посетител с 2:1 Бърнли. За последно "канарчетата " стигнаха толкоз надалеч в шампионата през 2012 година.

След няколко пропуснати чисти положения през първото полувреме, в това число и греда, гостите излязоха напред в резултата в 53-тата минута, когато Грант Ханли засече с глава центриране от свободен удар. Четири минути по-късно Йосип Дърмич повиши на 2:0 и успокои гостуващите последователи.

Бърнли също имаше много положения, само че не съумя да ги капитализира. Ерик Питерс въпреки всичко върна един гол в 73-рата след шут от границата на наказателното поле. В последна сметка домакините не съумяха да се доберат до равнене и отпаднаха в този четвърти кръг.