Португалският завърши с победа участието си в група G на

...

Брага завърши с победа, но остана втори

Португалският приключи с победа присъединяване си в група G на Лига Европа, откакто надделя с 2:0 вкъщи украинския Зоря Луганск. Така иберийците приключиха с еднакъв брой точки - 13, с спечелилия в потока Лестър, само че не съумяха да го смъкват от върха, откакто " лисиците " победиха в своя мач Атина с 2:0 вкъщи.

През първите 45 минути домакините сътвориха повече положения, само че не съумяха да ги осъществят. До откриването на резултата се стигна след час игра, когато Джоел Абу Хана си означи автогол. Малко по-късно Рикардо Хорта удвои. Гостите се пробваха да се върнат в мача, само че пропиляха и дребното си благоприятни условия. Така Зоря приключи на третото място с шест точки, а напред не престават Лестър и Брага. Лига Европа 6 кръг, четвъртък 10 декември  Брага 2:0краен резулат  Заря Луганск