Португалският шампион Порто спечели гостуването си на Олимпик Марсилия с

...

Порто с много важна победа в Марсилия

Португалският първенец Порто завоюва гостуването си на Олимпик Марсилия с 2:0 съвсем си обезпечи присъединяване на осминафинал в Шампионската лига. Френският отбор отпадна от конкуренцията, само че към момента има късмет за Лига Европа.

Заиди Сануси вкара първия гол в 39-ата минута. Това стана след добавка, откакто първия му удар беше избавен ослепително от вратаря Стив Манданда.

В 67-ата минута Марко Груйчич от Порто получи втори жълт картон за попречване откъм гърба на Дарио Бенедето.

Домакините играха с човек повече единствено три минути. Леонардо Балерди направи дузпа, откакто дръпна за фланеката Муса Марега и последва ориста на Груйчич.

Сержио Оливейра вкара наказателния удар и оформи крайния резултат - 0:2.

Така Манчестър Сити е преди всичко в грипа " C " с 12 точки.

Порто е с 9 точки и единствено знамение може да лиши отбора от осминафинал. Олимпиакос има 3 точки, а Олимпик към този момент е " капо ". Порто има победа против Олимпиакос в директния дуел с 2:0.

Двата тима ще играят един против различен на 9 декември в Пирея. Преди това гърците би трябвало да бият Марсилия като посетители, а Порто да загуби вкъщи от Манчестър Сити. Ако това се случи гръцкият първенец ще гони победа с 3 гола.