Португалия вече се класира за Евро 2024, но отнесе Босна

...

Роналдо вкара два, а Португалия – пет

Португалия към този момент се класира за Евро 2024, само че отнесе Босна и Херцеговина като посетител – 5:0. Кристиано Роналдо още веднъж вкара два гола за отбора. 38-годишният нападател към този момент има 127 попадения в 203 мача за португалците. Другите голове, всички през първото полувреме, вкараха Бруно Фернандеш, Жоао Кансело и Жоао Феликс.

Португалия продължава с осем победи от осем мача, с голова разлика 32:2. Роналдо пък има.

Второто място в тази група явно ще е за Словакия. Снощи словаците се постановиха над Люксембург с 1:0. Победното попадение вкара Давид Дурис в 77-ата минута на срещата. Словакия има пет точки задатък пред противника си, до края остават още два мача.

В Група B Нидерландия победи Гърция трагично с 1:0 с гол от дузпа в края на Върджил ван Дайк. Преди това гръцкият вратар Одесеас Влаходимос избави друга дузпа, изпълнена от Вегхорст. Така лалетата се изкачиха на второ място в класирането. Те имат 12 точки, колкото и Гърция, само че и две победи в директните мачове. Освен това Нидерландия е с мач по-малко. Гърция има единствено един дуел до края – домакинство на към този момент класиралия се.
Източник: flashnews.bg