Португалия стана третият отбор, класирал се за елиминациите на Мондиал

...

Португалия мина напред след 2:0 над Уругвай

Португалия стана третият тим, класирал се за елиминациите на Мондиал 2022. Иберийците го реализираха след втората си победа на шампионата – 2:0 над Уругвай. Преди тях до идната фаза стигнаха и.

С триумфа Португалия събра шест точки. Гана е с три, Уругвай и Република Корея са с по една. За да продължи напред Уругвай би трябвало да бие Гана в последния си мач и да се надява корейците да вкарат по-малко голове от тях.

Иначе и двата гола за европейския отбор вкара Бруно Фернандеш. Първият беше след опит за центриране, което се получи като удар в 54-ата минута. Кристиано Роналдо претендираше, че е докоснал топката, само че повторенията демонстрираха, че не е. Второто попадение на Бруно Фернандеш беше от дузпа в 93-ата минута. Малко по-късно той можеше да вкара и хеттрик, само че топката се отби от гредата.

Уругвай не игра зле и изключително сред двата гола натисна съществено противника си..
Източник: flashnews.bg