Португалия победи с 92:62 (27:14, 27:27, 18:10, 20:11) Румъния като

...

Португалия измести България от върха в група „F“

Португалия победи с 92:62 (27:14, 27:27, 18:10, 20:11) Румъния като хазаин в мач от група „ F “ на предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2025. Това е четвърти следващ триумф за „ мореплавателите “, който ги върна преди всичко в класирането, измествайки България от върха. „ Лъвовете “ са с баланс 3-1, като единственото им проваляне е точно от противника им за водачество в таблицата.

Иначе срещата в Коимбра стартира стремително за баскетболистите на Марио Гомеш, които за 10 минути игра си осигуриха удобна преднина от 13 точки. След това обаче двата тима бяха безусловно равностойни, завършвайки с еднакъв брой точки във втората част (27:27). След паузата домакините още веднъж се върнаха на верния път и прибавиха още 8 точки към задатъка си. В последната четвърт пък мачът просто се доиграваше.

Траванте Уилямс беше най-резултатен за Португалия с 20 точки, а Франциско Амаранте добави 17.

За Румъния Емануел Къце се разписа с 14 точки.