Португалия победи с 2:0 Уругвай след две попадения на Бруно

...

Португалия се справи с Уругвай и е на осминафинал

Португалия победи с 2:0 Уругвай след две попадения на Бруно Фернандеш. Така европейският първенец от 2016-а година стана третият тим след Франция и Бразилия, който си обезпечи място на осминафиналите на Мондиала в Катар.
Прочетете още
В 33-та минута Родриго Бентанкур съумя да пробие и излезе самичък против Коща, само че вратарят съумя да избави.

В края на първата част Нуно Мендеш се контузи и беше сменен от Рафаел Герейро.

В 55-та минута Португалия откри, Бруно Фернандеш центрира топката, Роналдо се опита да играе с глава, само че топката влетя в мрежата на урусите. Голът в началото беше записан на Роналдо, само че след няколко повторения се видя, че Роналдо не играе с топката и след това голмайсторът беше изменен на Бруно Фернандеш.

В 75-та минута Уругвай пропусна най-чистото си състояние, откакто Макси Гомес стреля, само че топката срещна гредата.

Страхотна опция се откри и пред Луис Суарес, само че ударът му мина около вратата.

В 90-та минута Португалия получи дузпа, която Бруно Фернандеш трансформира в гол за крайното 2:0.

В последните секунди Бруно Фернандеш на два пъти можеше да вкара. Първо негов удар беше избавен от Коща, а по-късно той стреля, само че топката срещна гредата.

Така Португалия събра 6 точки и се класира за осминафиналите, Гана е на второто място с 3 точки, а Уругвай и Южна Корея са с по една точка.

В първия мач от групата през днешния ден Гана победи с 3:2 Южна Корея.

В последните мачове в групата Португалия играе с Южна Корея, а Гана с Уругвай.

Португалия:  Диого Коща, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Пепе, Нуно Мендеш (Рафаел Герейро 42 мин.), Рубен Невеш (Рафаел Леао 69 мин.), Уилиям Карвальо (Жоао Палиня 82 мин.), Бруно Фернандеш, Бернардо Силва, Кристиано Роналдо (Гонсало Рамош 82 мин.), Жоао Феликс

Уругвай:  Серхио Рочет, Себастиан Коатес, Диего Годин (Факундо Пелистри 62 мин.), Хосе Мария Хименес, Гийермо Варела, Федерико Валверде, Матиас Весино (Джордан де Арескаета 62 мин.), Родриго Бентанкур, Матиас Оливейра (Матиас Виня 86 мин.), Дарвин Нуньес (Максимилиано Гомес 72 мин.), Единсон Кавани (Луис Суарес 73 мин.)
Източник: trafficnews.bg