Португалия победи Испания след дузпи и се поздрави с трофея

...

Требъл за Португалия на световната футзал сцена

Португалия победи Испания след дузпи и се поздрави с трофея от шампионата Финалисимо.

Надпреварата опълчва най-хубавите европейски и южноамерикански национални тимове по футзал.

През първото полувреме Мигел Мейадо откри резултата, след асистенция на Перес. След почивката “мореплавателите ” се върнаха в срещата. Символичните посетители се възползваха от неточност на съперника и Алфонсо Жезус възобнови равенството, с цел да изпрати дуела в продължения.

В двете продължения по пет минути двата тима не съумяха да си отбележат голове и се стигна до дузпи. При 11-метровите удари възпитаниците на Жорже Браз бяха безгрешни. След пропуща на Чино и Раул, Португалия се поздрави с триумфа.

Португалия направи требъл, откакто завоюва международното, европейското състезание и трофея от Финалисима в границите на 12 месеца.

В дребния край Парагвай победи Аржентина с 3:2. И двата дуела се състояха на стадион “Мери Тран де Вайс ”, кръстен на аржентинската тенисистка, по-известен като “Парк Рока ” в Буенос Айрес, Аржентина.