Португалия направи голяма кръчка към класирана на полуфиналите в турнира

...

Португалия надделя над Русия с гол на Кристиано Роналдо

Португалия направи огромна кръчка към класирана на полуфиналите в шампионата за Купата на конфедерациите след победа над домакина Русия. Европейските първенци се постановиха с 1:0 след гол на Кристиано Роналдо още в 9-ата минута.

След равенството 2:2 в първия си мач с Мексико, португалците имат надалеч по-лесна задача след няколко дни, изправяйки се против новобранеца Нова Зеландия.

Селекционерът на Португалия Фернандо Сантош оставеи две от звездите си Нани и Куарешма на пейката, само че това не се отрази на тима.

В 9-ата минута Рафаел Герейро центрира, бранителят Кудряшов и вратарят Акинфеев не се схванаха кой да се намеси и Роналдо несмущаван откри за португалците.

© Reuters

До почивката Португалия контролираше ловко дуела, като разчиташе на контраатаки и накъсваше играта, когато се постановяваше.

Втората част мина напълно под диктовката на Русия, като домакините натиснаха противника си в личната му половина.

Въпреки това най-чистото състояние беше на сметката на Португалия, когато удар с глава на Адриен Силва беше отразен с една ръка от Акинфеев.

© Reuters

До края на дуела Русия се хвърли ва банк, само че не съумя да насочи нито един прецизен удар към вратата на Португалия.

В последния си мач в събота, Сборная се изправя против Мексико, в пряк спор за второто място в групата.
Източник: dnevnik.bg