Португалия 0 : 0 Италия 35′ Мощен удар на Карвальо

Португалия - Италия 0:0, горната греда спаси адзурите!

Кълбото минава на сантиметри от задачата.

Късмет за Донарума, който нямаше да успее да стигне до топката.
32′
ГРЕДАТА избавя италианците!

Руи стреля, топката се отби в крайници на Кристанте, а по-късно отскочи и от горната греда на вратата, защитавана от Донарума.

Малшанс за португалците!
30′
Пореден мощен, неакуратен изстрел на Брума.

Нищо рисково за Донарума.
27′
Първа същинска заплаха в мача!

Романьоли чисти топката от самата голлиния!

Снимка 377547
Източник:

Силен шут на Силва бе на път да порази задачата, като Донарума бе излязъл напред и нямаше по какъв начин да парира изстрела.

В последния миг обаче бранителите на Италия се оправят и кълбото е избито в предни позиции.
24′
Никак няма да бъде учудващо, в случай че Бернардо Силва напусне терена след 45 минути игра и не се завърне в срещата, до нейния свършек.

Би следвало да бъде сменен състезателят на Манчестър Сити, който досега няма нито едно правилно отиграване.
20′
Шут на Андре Силва!

Стабилна интервенция на Донарума.

Опасността пред италианската врата минава.
17′
Брума шутира доста неопределено.

Топката едвам не излиза в странично мятане.

Фернандо Сантош наподобява много неудовлетворен.
15′
Киеза стреля!

Патрисио лови.

Не разрешава да бъде сюрпризиран португалският вратар.
14′
Пици стреля с левия крайник!

Топката е избита напред от Донарума.

Силва също пробва да се възползва от неразбирателството в редиците на противника, само че не съумява да стигне до опция за удар.
10′
Получават освирквания двата отбора...

На много ранен стадий от дуела почитателите са склонни да изразят недоволството си от това, което виждат.
6′
Два следващи ъглови удара в интерес на Португалия.

Италианците се прибраха компактно в личната си половина.
4′
Засада на Карвальо.

Успя той да насочи удар към съперниковата врата, само че страничният съдия бе вдигнал флага си.
2′
Киеза нахлува в наказателното поле и центрира!

Патрисио хваща топката в ръцете си.

Първа заплаха пред една от двете порти.
1′
Ветеранът на Португалия Пепе е отличен със специфична премия за 100-тния си дуел с националната фланелка.

Лично президентът на Португалската футболна федерация връчва премията на бранителя.

Снимка 377548
Източник:

1′
Първи съдийски сигнал.

Снимка 377546
Източник:

Състав Руи Патрисио Донарума Жоао Кансело Кришито Пепе Жоржиньо Рубен Диас Романьоли Брума Дзадза Андре Силва Бонавентура Бернардо Силва Калдара Рубен Невеш Киеза Уилям Карвальо Лацари Пици Кристанте Марио Руи Имобиле Треньор Фернандо Сантош Роберто Манчини Резерви Рамос Сиригу Бето Перин Нето Палмиери Мендеш Киелини Санчес Белоти Оливейра Инсине Фернандеш Берарди Гедеш Бенаси Мартинш Галярдини Седрик Бонучи Ж. Фернандеш Бернардески Барела
Португалия се изправя против Италия в мач от Лигата на нациите. Битката в Лисабон започва в 21:45 часа.

Срещата се явява от огромно значение за гостите, които нямат победа над европейски противник в 6 следващи срещи.

Снимка 359089
Източник:

В дебютния си мач от Лигата на нациите Италия се добра до домакинско тъждество 1:1 с Полша и в случай че желае да продължи напред, не би трябвало да губи в Лисабон.

Португалия е без огромната си звезда Кристиано Роналдо и няма триумф от три следващи срещи - 1:1 с Хърватия в контрола, 1:2 от Уругвай на 1/8-финалите на Мондиал 2018 и 1:1 с Иран в груповата фаза на Световното състезание.

Снимка 364690
Източник:

В исторически проект иберийците са измежду най-удобните противници за четирикратният първенец на планетата. Италия завоюва шест от последните 7 мача, само че през 2015 година падна с 0:1 в контрола. Оттогава те не са се срещали между тях.

" Адзурите " се усещат доста комфортно, когато гостуват на Португалия. От четири случая, те имат три победи на открито, които са поредни - 2:1, 3:1 и 1:0. Единствената им загуба датира от 1957 година с резултат 0:3.