Порто загуби катастрофално у дома от Ливърпул с 0:5 в

...

Ливърпул смачка Порто след хеттрик на Мане и чака протоколен реванш на "Анфийлд"

Порто загуби пагубно вкъщи от Ливърпул с 0:5 в първа среща посред им от 1/8-финалите в Шампионската лига. След този безапелационен триумф мърсисайдци чакат протоколен реванш на „ Анфийлд ” преди окончателното си класиране за 1/4-финалите на шампионата.

Още в 10-ата минута домакините можеха да поведат след удар на Отавиньо и рикошет в бранител на британския гранд, само че топката мина на сантиметри над вратата. Две минути по-късно Арнолд от гостите шутира неопределено.

Мърсисайдци поведоха при второто си по-интересно състояние в мача. Удар на Вайналдум бе блокиран от бранител и топката се върна в холандеца, който асистира на Садио Мане (25), който прати топката под плонжа на вратаря за 0:1. Малко по-късно играчите на Юрген Клоп удвоиха преднината си посредством Мохамед Салах (29), разписал се с добавка след отбира в гредата топка при шут на Джеймс Милнър.

Минута преди края на първата част домакините имаха опция за гол, само че след удар на Тикиньо топката мина на сантиметри около вратата.

„ Драконите ” пробваха да натиснат при започване на втората част, само че мърсисайдци бързо охладиха пристрастеностите им, откакто Садио Мане (53) вкара втория си гол в мача след добавка при отбит удар на Роберто Фирмино.

Ливърпул продължи да управлява играта и Роберто Фирмино (70) се разписа за 0:4 след съвършен пас на Джеймс Милнър. Седем минути по-късно Милнър подаде с глава към Фирмино, който също с глава насочи неакуратен удар. До края на мача „ драконите ” не съумяха да стигнат до почетен гол, а вместо това получиха пети във вратата си. Садио Мане (85) оформи хеттрика си след мощен удар от далечена отдалеченост, довел до хубав гол и крайното 0:5.

ПОРТО – ЛИВЪРПУЛ 0:5
0:1 Садио Мане (25), 0:2 Мохамед Салах (29), 0:3 Садио Мане (53), 0:4 Роберто Фирмино (70), 0:5 Садио Мане (85)