Порто се класира на финала за Купата на лигата в

...

Порто стигна финала за Купата на лигата

Порто се класира на финала за Купата на лигата в Португалия,след като победи като посетител Витория Гимараеш с 2:1 в трагичен конфликт. След безрезултатни първи 45 минути, всичко се реши през втората част. Първо Тапсоба даде задатък на домакините в 65-ата минута, само че единствено 60 секунди по-късно Телес изравни. Соарес донесе триумфа на Порто четвърт час преди края. Съперник на " драгоните " в борбата за трофея, който не са печелили в историята си, ще е тимът на Брага, а дуелът е на 25 януари, събота. Двата отбора към този момент са се изправяли един път в историята си във край на шампионата. Това се случи през 2013 година, когато Брага победи с 1:0. Сега Порто има късмет да си върне и да вземе реванш.