Порто направи голяма крачка към класиране на 1/8-финалите на Шампионската

...

Порто разби сензацията Брюж и направи голяма крачка към 1/8-финалите

Порто направи огромна крачка към класиране на 1/8-финалите на Шампионската лига, откакто разруши 4:0 като посетител водача в група " В " Брюж. Белгийците, които имаха осем точки от първите четири мача, си бяха обезпечили място в елиминационната фаза още преди този кръг и очевидно не бяха толкоз стимулирани за днешния дуел. Португалците имаха преимущество през първата част и справедливо взеха задатък с гол на Мехди Тареми в 33-тата минута. Това бе и първото попадение, което Брюж получава във вратата си от началото на груповата фаза. След почивката домакините пропуснаха дузпа, след което инкасираха още три гола, осъществени от Еванилсон (57`), Стивън Еустакио (60`) и второ попадение на Тареми (70`). С триумфа Порто се приближи на точка зад водача и при комфортен резултат в дуела сред Атлетико Мадрид и Байер (Леверкузен) може още през днешния ден да се класира за елиминациите.

" Драконите " започнаха доста по-мотивирано и в първите 20-ина минути имаха много съществено предимство. Еустакио, Урибе и Тареми имаха чудесни благоприятни условия да открият резултата в първия 1/4-час, само че ударите и на тримата прекосяваха на сантиметри от задачата. В 33-тата минута разумното се случи. Тареми получи извеждащ пас от Отавио, който пресече опит за подаване на домакините към централна зона. От границата на наказателното поле иранецът стреля технично около излезлия напред Миньоле.

Веднага след почивката домакините получиха дузпа, откакто Давид Кармо по безразсъден метод, паднал на земята, изрита Мехеле. След намесата на ВАР Майкъл Оливър отсъди 11-метров углавен удар. Диого Коща избави удара от бялата точка на Ванакен, само че реферите взеха решение дузпата да бъде пребита, тъй като единият крайник на стража бе зад голлинията, а другият пред нея и по този начин той не извърши условието, че с единия си крайник би трябвало да е стъпил на линията. Този път Ноа Ланг извърши, само че Коща още веднъж избави.

След тази обстановка домакините се сринаха тотално. В 57-ата минута Еванилсон удвои, откакто на няколко пъти защитата на Брюж не съумя да почисти топката. Центриране на бразилеца рикошира в Сила, след което той имаше лесна задача с добавката. Три минути по-късно Порто поведе с три гола. Еустакио съумя да довкара топката, откакто преди този момент Миньоле бе избил негов удар.

В 70-ата минута Тареми означи втория си гол, с който оформи крайния резултат. Асистенцията още веднъж бе на Отавио, който го откри към точката за осъществяване на дузпа, след което иранецът стреля в левия ъгъл.

Снимки: Imago