Порто и Ливърпул се изправят в първа осминафинална битка в

Порто и Ливърпул се изправят в първа осминафинална битка в ...

НА ЖИВО с GONG.BG: Ливърпул разкъсва Порто.

Порто и Ливърпул се изправят в първа осминафинална битка в Шампионската лига в Португалия. Резултатът на "Ещадио до Драгао" е 3:0 в полза на гостите след попаденията на Садио Мане в 25-та и 53-та минути, както и на Мохамед Салах в 29-та.

Първата опасност в мача беше пред вратата на гостите, когато Отавио в 10-та минута се озова на стрелкова позиция около точката на дузпата, но ударът му рикошира в защитник и излезе в корнер, от който нищо не последва.

Десет минути след това дойде и страхотен шанс за мърсисайдци след пробив на Мохамед Салах в наказателното поле, но опасното му центриране беше избито от защитник на "драконите".

Резултатът беше открит в 25-та минута. Тогава Жоржиньо Вайналдум направи страхотен пробив в наказателното поле и опита да стреля, но топката беше избита право на крака на непокрития Садио Мане вляво на наказателното поле. Ударът на сенегалеца беше избит от вратаря Жозе Са, но недостатъчно силно и топката се претърколи в мрежата му за 1:0.

Само четири минути след това англичаните нанесоха съкрушителен удар. Тогава удар на Джеймс Милнър отляво на наказателното поле срещна страничната греда, а топката се озова у Мохамед Салах във вратарското поле. Египтянинът финтира защитник и пусна топката в опразнената врата за 2:0.

В 44-та минута Порто направи най-големия си пропуск в мача, като Отавио получи топката около точката на дузпата и стреля без забавяне, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Всичко на практика приключи в 53-та минута, когато Садио Мане вкара второто си попадение в мача за 3:0. Тогава при една бърза контра Мохамед Салах намери Роберто Фирмино зад защитата и бразилецът стреля опасно, но Жозе Са изби. Топката обаче попадна на крака на непокрития Мане и той на празна врата оформи класиката.

Двамата наставници заложиха на всичко най-добро, като малко изненадващо изглежда оставянето на пейката на Икер Касияс от страна на "драконите". Но с оглед на това, че испанецът се превърна вече в резерва в последните мачове, това не е толкова странно.

Ето и на кои избраници заложиха двамата наставници:

Порто: Жозе Са, Рикардо, Диего Рейес, Иван Маркано, Алекс Телеш, Ектор Ерера, Сержио Оливейра, Отавио, Ясин Брахими, Муса Марега, Франсиско Соарес;

Резерви: Икер Касияс, Макси Перейра, Йордан Ернандо Осорио, Оливер Торес, Хесус Корона, Гонсало Пасиенсия, Маджид Варис;

Ливърпул: Лорис Кариус, Трент Алекзандър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Деян Ловрен, Андрю Робъртсън, Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън, Жоржиньо Вайналдум, Садио Мане, Мохамед Салах, Роберто Фирмино;

Резерви: Симон Миньоле, Джо Гомес, Алберто Морено, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Адам Лалана, Дани Ингс, Жоел Матип.