Поморие спечели убедително морското дерби с Несебър в мача от

...

Поморие с класика срещу Несебър в морското дерби

Поморие завоюва безапелационно морското дерби с Несебър в мача от 13-ия кръг на Втора лига. Воденият от Веселин Бранимиров отбор се наложи като посетител с класическото 3:0.

Първото полувреме мина при равностойна игра без съществени положения и пред двете порти. Съперниците си размениха по няколко рискови удари от далечни дистанции. Все отново в 40-ата минута Поморие съумя да поведе в резултата.С лед центриране на Слави Шопов, Бекир Расим овладя на гърди и от въздуха прати топката в горния десен ъгъл.

През второто полувреме още веднъж липсваха чисти голови положения. Въпреки това в 54-ата минута Живко Петков центрира отляво, а Антон Иванов от непосредствена непосредственост удвои задатъка на гостите.

До края на мача Несебър упражни напън, само че възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров бяха се затворили доста плътно и не разрешиха съществени рискове пред вратата си. Крайният резултат бе завършен във 86-ата минута от Ростислав Петров с обмислен удар от границата на наказателното поле.

Спечелените три точки измъкнаха Поморие от зоната на изпадащите във Втора лига. Тимът на Веселин Бранимиров към този момент заема 12-ата позицив с 15 точки, до момента в който Несебър е 6-и с 20.