Полякинята Магда Линет, състезаваща се като квалификантка, победи изненадващо италианката

...

Квалификантка грабна трофея в Ню Йорк

Полякинята Магда Линет, състезаваща се като квалификантка, победи изненадващо италианката Камила Джорджи с 5:7, 7:5, 6:4 във финала на шампионата по тенис за дами " Бронкс Оупън " и завоюва първата си купа. Линет, номер 80 в международната класация, завоюва цели осем мача за трофея в Ню Йорк.

From qualifier to champion

How @MagdaLinette claimed her first WTA title at the @NYJTL #BronxOpen --> https://t.co/B3BmW75nMR pic.twitter.com/3HULdk7fEz
— WTA (@WTA) August 24, 2019 Снощи 27-годишната полякиня загуби подаването си още в първия гейм на финалния сет, само че изравни за 4:4 с пробив, който отбрани и поведе в резултата. Линет продължи серията си с нов брейк в десетия гейм, с цел да затвори мача след два часа и 34 минути на корта.

Линет стартира Откритото състезание на Съединени американски щати с мач против австралийката Астра Шарма.