Полуфиналистът в Шампионската лига Аякс взе трудна, но много важна

...

Хунтелаар герой за Аякс при важна победа

Полуфиналистът в Шампионската лига Аякс взе сложна, само че доста значима победа с 1:0 при гостуването си на Грьонинген в мач от 31-ия кръг на холандското състезание. В воин за гранда от Амстердам се трансформира ветеранът Клаас-Ян Хунтелаар. 35-годишният нападател, който се включи от пейката, осъществя единственото попадение в срещата в 78-ата минута. Хунтелаар се пребори с неприятелски защитник в наказателното поле на Грьонинген и с мощен шут опъна мрежата зад стража. При гола останаха подозрения за нарушаване в офанзива, само че попадението бе зачетено.

В 84-ата минута Хунтелаар получи втори жълт, надлежно червен картон и играчите на Ерик загар Хаг доиграха срещата с 10 души, само че това не им попречи да сграбчен трите точки.

Аякс е водач в класирането три кърга преди края със 77 точки. Вторият в подреждането ПСВ Айндховен посреща в неделя Ден Хааг.

ГРЬОНИНГЕН - АЯКС 0:1 0:1 Хунтелаар (78)