Полша победи Уелс с 2:1 у дома в мач от

...

Полша обърна Уелс у дома

Полша победи Уелс с 2:1 вкъщи в мач от Лига А, група 4 на шампионата Лига на нациите. Точни за спечелилите бяха Якуб Камински (72) и Карол Свидерски (85), а резултатът откри Джонатан Уилямс в 52-ата минута.

През първата част голове не паднаха. Седем минути след почивката „ драконите” откриха резултата. Уилямс получи топката пред наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл вкара за 0:1.

В 72-ата минута Пухач с ниско центриране откри Камински в наказателното поле, който с акуратен уадр не остави шансове на вратаря за 1:1.

В 85-ата минута „ тайфа полска” стигна до триумфа по чудноват метод. Левандовски насочи удар, след който се получи рикошет и това затрудни вратаря. Свидерски се оказа най-съобразителен и съумя да се разпише от близо.