Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия

...

Полша се утвърди на върха след хеттрик на Левандовски

Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия и се наложи с 3:0. Роберт Левандовски заби хеттрик за отбора на Йежи Бжечек. Звездата на Байерн (Мюнхен) се разписа на два пъти още до 13-ата минута, а през второто полувреме довърши домакините, водени от някогашния ментор на Левски Славиша Стоянович. По този метод поляците резервираха лидерската си позиция в група " G " на евроквалификациите с 16 точки.

Поляците завоюваха през март с 2:0 вкъщи, като тогава двата гола на Левандовски паднаха в последните минути. Днес триумфът пристигна доста по-лесно и “Дружина полска” към този момент има 4 следващи победи без позволено попадение против този противник.

Зад Лева действаха Себастиан Шимански, Пьотър Жиелински и Камил Гросицки, които правеха каквото си изискат с латвийската отбрана. Резултатът беше открит в 9-ата минута след замяна на пасове сред Грисицки и Левандовски, последвана от прецизен удар на нападателя. В 13-ата минута Гросицки преодоля на левия фланг Ругинс и насочи ниско центриране към Левандовски, който невъзмутимо удвои преднината на гостите.
Източник: fakti.bg