Положението на Арсенал се влошава все повече, след като днес

...

Арсенал пак се сгромоляса! Лестър нанесе трета поредна загуба на топчиите във Висшата лига!

Положението на Арсенал се утежнява от ден на ден, откакто през днешния ден тимът на Унай Емери позволи трета поредна загуба във Висшата лига. В среща от 36-ия кръг в шампионата, отборът претърпя проваляне с 0:3 при визитата си на Лестър. " Артилеристите " даже не приключиха мача в цялостен състав, откакто Мейтланд-Найлс получи втори жълт и надлежно червен картон още в 36-ата минута.

Още в 19-ата минута, " лисиците " можеха да открият резултата. Джеймс Медисън получи хубаво подаване и незабавно реши да си опитва шанса, само че шутът от границата на наказателното поле изпрати топката настрана от вратата. Малко по-късно, късмет се откри и пред " топчиите ". Александър Лаказет нанесе доста тежък удар от от придвижване, само че и след неговото воле, кълбото профуча около задачата.

В 36-ата минута, " артилеристите " останаха с човек по-малко, откакто Мейтланд-Найлс получи втори жълт и надлежно червен картон поради жестоко нарушаване.

В 59-ата минута, с човек повече, домакините най-сетне поведоха. Джеймс Медисън центрира към наказателното поле, където добре позициониран бе Юри Тилеманс. Той засече с глава топката и от близко я изпрати в мрежата за 1:0.

В 87-ата минута, Джейми Варди удвои преднината на " лисиците ", който получи впечатляващ пас от своя вратар Каспер Шмайхел и с глави мушна топката за 2:0 от близко. Малко преди самия завършек на дуела, още веднъж Варди направи резултата типичен - 3:0, с което бе завършен и крайният подобен.

След тази загуба, Арсенал още веднъж пропусна шанса си да се изстреля в Топ 4 на Висшата лига, заемайки петото място с 66 точки. Лестър пък е осми с 51.