Полицията в Англия арестува фен, заподозрян в отправяне расистки обиди

...

Арестуваха фен на Лийдс за расизъм по време на мача с Арсенал

Полицията в Англия арестува почитател, обвинен в отправяне расистки обиди към играчите на аварийна пейка на Арсенал.

" Артилеристите " удариха Лийдс на открито с 4:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Домакините потвърдиха за ареста и оповестиха, че случаят се е случил през първото полувреме на срещата.

" Расизмът няма да бъде толериран от Лийдс Юнайтед и всеки ентусиаст, който употребява расистки език ще получи доживотна възбрана за мачовете на тима ", написаха от Лийдс в особено изказване.

Резервата за Арсенал Роб Холдинг бе сниман да приказва с четвъртия арбитър към 30-ата минута на дуела с Лийдс, преди представител на домакините също да бъде осведомен със случая.

" Мога да потвърдя случая. Властите го проверяват. Един от футболистите на пейката е чул въпросните мнения. Не знам към кого са били ориентирани.

Разочарован съм, тъй като във футбола се прави доста, с цел да се предотвратят сходни произшествия. Става дума за един човек и не считам, че целият стадион би трябвало да заплати цената ", съобщи Артета.