Политическа партия Възраждане е събрала над 220 000 подписа, които

...
Политическа партия Възраждане е събрала над 220 000 подписа, които
Коментари Харесай

Партия иска референдум за въвеждането на еврото

Политическа партия " Възраждане " е събрала над 220 000 подписа , които до 23 юли ще бъдат импортирани в Народното събрание с искане да се свика референдум , чийто въпрос е " Против ли сте премахването на българския лев и приемането на еврото като национална валута ".

" Имаме желание да приканим и преминаващите край нас депутати да се подпишат и да ги попитаме дали са склонни да поддържат настояването ни за привикване на референдум. Събрали сме над 220 000 подписа ", съобщи зам.-председателят на партията Цветелина Узунова.

Узунова разяснява и изявлението на политиците, че въвеждането на еврото не е рисково . Според нея това не е по този начин и подмяната на валутата не е в полза на българските жители.

" Ще има доста огромни отрицателни последствия във връзка с икономическото положение на българите , които са и най-бедните в целия Европейски съюз . Националната валута е знак на националния суверенитет на страната. Останалите детайли от суверенитета на страната ни са изгубени. Това е последният неовладян фронт, а точно валутата. Трябва да я запазим, а не да се качваме на „ Титаник “ преди да потъне. Чехия, Унгария и Полша задържат ситуацията, с цел да видят накъде отиват нещата. Знаете, че Дания реши да си резервира националната валута с референдум ", аргументира се Узунова.

Народът ще обеднее доста , счита и Калин Калинов, който е член на партията . Според него ще се повтори обстановката, която породи в страната след деноминацията на лв. през 1999 г.-->

„ Въвеждането на еврото ще направи най-бедните в България още по-бедни , а богатите ще забогатеят . Тъй като стопанската система на страната е на последно място в Европейски Съюз това няма да разреши повишението на заплати и пенсии и изравняването с тези в Западна Европа “, разяснява Калинов.

Според него референдумът е най-демократичният метод за взимане на такова съдбоносно решение за страната като това е процедура във всички западно европейски страни. Той посочи още, че значимите решения у нас се взимат властническо без управниците да се допитват до народа.
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР